09125873988

دستگاه هونینگ

دستگاه هونینگ لوله

دستگاه هونینگ لوله شـرکت رهـاورد سـازه، بـا طراحـی ابـزار منحصـر بـه فـرد خـود، راه حـل مناسـبی اسـت بـرای تولیـد تجهیـزات صنایـع نفـت و گاز و بـه طـور کلـی هـر صنعتـی کـه نیازمنـد لولـه هـا یـا تیـوب هایـی بـا طـول بلنـد، کیفیـت سـطح مناسـب و دقـت بسـیار بـالا اسـت.

هونینگ لوله فرایند بسیار مهمی در صنعت است. این فرایند برای رسیدن به سطح مطلوب و هندسه موردنظر می‌باشد. به همین دلیل اهمیت دستگاه‌های هونینگ که وظیفه برآورده‌کردن اهداف صنعت گران برای تولید لوله‌های سیلندر را به عهده دارد، روزبه‌روز در بین صنعت گران بیشتر شده است. می‌توان پروسه هونینگ را یک فرایند ماشین‌کاری نامید؛ زیرا به‌نوعی این فرایند نیز یک نوع براده‌برداری اما در سطح میکرو می‌باشد.

برای فرایند هونینگ از ابزاری ضروری به نام‌سنگ هونینگ استفاده می‌شود که وظیفه اصلی ماشین‌کاری را به عهده دارد. برخلاف تصور اغلب صنعت گران فرایند هونینگ آن‌چنان هم پروسه پیچیده‌ای نیست. فقط کافی است که آن را به‌عنوان ابزاری برای ایجاد یک هندسه کاملاً دایره در سوراخ، کنترل اندازه، ساختار مطلوب سطح و پرداخت نهایی سطح در نظر بگیرید.

علاوه بر این، این فرایند مستلزم اندازه نهایی و الگوی نهایی مطلوب در داخل لوله یا سوراخ‌های سیلندر است. اگر بخواهیم کلمه هونینگ “Honing” را ریشه‌ای بررسی کنیم، این کلمه مشتق شده از کلمه “Hone” به معنی صاف‌کردن است. از زوایای مختلف فرایند هونینگ یک روش ساینده برای تکمیل و نهایی کردن سطوحی که قبلاً ماشین‌کاری شده‌اند؛ مانند لوله‌ها یا قطعاتی که قبلاً سوراخ شده‌اند، می‌باشد.

خرید هونینگ لوله

فرایند دستگاه هونینگ لوله

در فرایند هونینگ از سنگ هونینگ به‌عنوان ابزار اصلی با قابلیت تغییر سایز برای رسیدن به قطر، سطح، شکل و تلورانس موردنظر در سوراخ استفاده می‌شود. این یک فرایند سایشی آهسته است که شامل حذف مواد در سرعت‌های برش کمتر است. علاوه بر این، این فرایند گرما و فشار را کاهش می‌دهد و در نتیجه کنترل مؤثری بر اندازه و هندسه دارد و می‌تواند سوراخ‌های کمتر از 0.005 میلی متر را اصلاح کند، که یک فرایند بسیار دشوار در تولید محسوب می شود. به عبارت ساده تر، هونینگ یک فرایند سنگ زنی برای تولید سطح بسیار ریز روی قطعه کار با ابزار ساینده می باشد.

به همین دلیل است که سیلندرهای هیدرولیکی باید هونینگ شوند، زیرا عملکرد پیستون‌ها به پرداخت سطح سیلندر بستگی دارد که می‌تواند از سایش زودهنگام اجزای متحرک درون آن نیز جلوگیری کند.
علاوه بر این، هونینگ همچنین یک آب‌بند محکم در اطراف یک سیلندر هیدرولیک ایجاد می‌کند که عمر آن را افزایش می‌دهد و از نشتی پرهزینه جلوگیری می‌کند.

اهمیت عملیات هونینگ لوله در تولید سیلندرهای هیدرولیکی

اهمیت هونینگ لوله در سیستم‌های هیدرولیک ناشی از نیاز آن به آماده‌سازی سطح برای سیستم‌های هیدرولیک و جلوگیری از خرابی‌های هیدرولیک است. باتوجه‌به مزایا، فرایند سنگ‌زنی باعث بهبود کارایی، طول عمر و دقت سیستم‌های هیدرولیک می‌شود.

در ذیل به‌صورت کامل مزایای هونینگ لوله و سنگ‌زنی شرح داده شده است:

راندمان پیستون را افزایش می‌دهد

پیستون‌ها در سیستم‌های هیدرولیک تحت‌فشار قابل‌توجهی قرار می‌گیرند، زیرا در معرض عملکرد مداوم قرار می‌گیرند. بنابراین، محافظت از آنها در برابر اصطکاک، سایش زودرس و مقاومت در برابر سیال ضروری است. بدون حفاظت کافی، پیستون‌ها به طور مؤثر کار نمی‌کنند. با تراش سطح سیلندر می‌توانید علاوه بر افزایش تلرانس در حین کار، طول عمر پیستون‌ها را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهید.

خرابی قطعات زیر مجموعه

خرابی قطعات هیدرولیک می‌تواند برای کسب‌وکار ضرر سنگینی داشته باشد. چنین خرابی‌هایی می‌تواند منجر به تعمیر یا بازسازی سیلندر هیدرولیک شود. به‌این‌ترتیب، این خرابی‌ها گران و ناخوشایند هستند. علاوه بر این، خرابی‌ها همچنین می‌تواند ایمنی مشتریان را در برخی از صنایع مانند هوافضا به خطر بیندازد. فرایند هونینگ سطوح بدون بی‌نظمی، اجزای حیاتی را تضمین می‌کند.

در غیاب آن، فلز سطح به طور ناهموار سایش خواهد شد. مجدداً، این فرایند همچنین سایش و پارگی پیستون سنگ خورده شده را کاهش می‌دهد، زیرا فرایند سنگ‌زنی حرکات درون سیلندرهای هیدرولیک را صاف می‌کند.

دستگاه هونینگ لوله

بهبود جریان سیالات

در تجهیزات ماشین‌کاری هیدرولیک، انتقال ساده سیال هیدرولیک بین سیلندرها برای به‌دست‌آوردن عملکرد مؤثر سیستم ضروری است. به کمک یک لوله هونینگ شده، ناکارآمدی در سیلندر هیدرولیک از بین می‌رود. همچنین، این فرایند یک سطح صاف را پشت سر می‌گذارد تا امکان انتقال سریع و مداوم سیال از طریق سیستم را فراهم کند.

تسهیل بازرسی‌های دقیق فلزکاری

بازرسی سیستم هیدرولیک باتوجه‌به فرایند هونینگ می‌تواند دقیق‌تر باشد. ازآنجایی‌که این فرایند عیوب و کاستی‌ها مانند خراش یا فرورفتگی را برجسته می‌کند، بازرسی آسان می‌شود و قابل‌درک است که وجود چنین مسائلی می‌تواند سیستم را مستعد خرابی کند. باتوجه‌به دید واضح عیوب، پرسنل بازرسی می‌توانند  بهترین اقدامات اصلاحی مانند صیقل‌سازی بیشتر، نوسازی یا تعویض قسمت آسیب‌دیده را تدوین و اجرا کنند.

نیاز حیاتی سیلندرهای هیدرولیکی به هونینگ

نشتی در سیلندر نیاز به تعمیر سیلندرها را ایجاد می‌کند. هنگامی که نشتی ایجاد می‌شود، آلاینده‌ها می‌توانند وارد سیلندرها شوند و این یک خطر بالقوه است، زیرا می‌تواند منجر به ایجاد خراش‌ها و سایر بی‌نظمی‌ها در دیواره سیلندر شود و این می‌تواند منجر به سایش، ازبین‌رفتن آب‌بند و ایجاد نشت داخلی شود.

هنگامی که نشتی ایجاد می‌شود، می‌تواند منجر به کاهش طول عمر به‌غیراز کاهش عملکرد شود. بااین‌حال، هونینگ کردن همه این مشکلات را حل می‌کند. فرایند سنگ‌زنی مستلزم آب‌بندی مطمئن، عملکرد روان و عمر آب‌بندی طولانی‌تر برای سیلندرهای هیدرولیک است.

دستگاه هونینگ

مزایا دستگاه هونینگ لوله:

به طور خلاصه، فرایند هونینگ دارای مزایای زیر است:

  • روانکاری بیشتر
  • اصلاح ایرادات هندسی
  • طول عمر بیشتر قطعات آب‌بندی
  • سایش یکنواخت قطعات

چرا خدمات دستگاه هونینگ رهاورد سازه اراک را انتخاب کنید؟

اگر به دنبال یک شرکت سازنده دستگاه هونینگ لوله سیلندر هیدرولیک در ایران هستید می‌توانید رهاورد سازه اراک را انتخاب کنید. باتوجه‌به شهرت ما، رهاورد سازه اراک بهترین خدمات پس از فروش سیستم هونینگ سیلندرهای هیدرولیک در ایران را ارائه می‌دهد. این شرکت باتجربه گسترده و صلاحیت فنی، جایگاه ویژه‌ای را در عرصه خدمات برتر را ایجاد کرده است.

نتیجه گیری : فرایند هونینگ سیلندر هیدرولیک یک روش بسیار مهم در صنعت سیستم‌های هیدرولیک است. این به جلوگیری از خرابی یا نشت قطعات کمک می‌کند و عملیات تجاری را ساده می‌کند؛ بنابراین، اگر به صنعت سیستم‌های هیدرولیک تعلق دارید، نباید نیاز آن را تضعیف کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه از آواندا